Ezt a címet viseli Niall Ferguson, a Harvard Egyetem történészprofesszorának nemrégiben idehaza napvilágot látott kötete. A könyv hátoldalán a The Economist ekképp méltatja a művet: >>Niall Ferguson egyetlen huszárvágással átformálja a szellemi horizontot<<, illetve…
Krugman szerint nem túl szerencsés a >>quantitative easing<< kifejezés. Annak ui. >>monetary policy<< a neve, ha egy jegybank kötvényeket vásáról. Más kérdés, hogy ezt a fajta monetáris politikát az ellenzői úgy hívják, >>printing money<<.
Irving Fisher főműve 1911-ben jelent meg, Ludwig von Mises főműve 1912-ben. A pénzelmélet végül a Fisher által megkezdett úton haladt tovább. És ez rossz választás volt, legalábbis Mark Thornton szerint.
Az Egyesült Államok 1776-os Függetlenségi Nyilatkozatának híres passzusa szerint minden embernek elidegeníthetetlen joga van az élethez, a szabadsághoz és a boldogság kereséséhez. Mindhárom közül pedig a boldogság keresésének joga a legfontosabb. Az eredeti szövegben a…
John Hillcoat (r.): Holdfényév (Moonlight Mile) (2002)John Curran (r.): Már nem lakunk itt (We Don't Live Here Anymore) (2004)Terrence Malick (r.): Az új világ (The New World) (2005) (filmzene)John Hillcoat (r.): Az ajánlat (The Proposition) (2005)